27. 4. 2013

VideoČudo: Leňochodie zvyky

Aktuálne Video týždňa prinášajú mláďatá leňochodov. Pretože leňochody sú fascinujúce stvory. V prvohorách určite patrili medzi krvilačné šelmy /tie pazúre/, potom si ako prvé uvedomili, že stres zabíja razantnejšie ako meteority a spomalili natoľko, aby už pohľad na ne uspával. Dnes sú symbolom pohody a salámizmu. A pohodového kakania! Pretože leňochody robia zo svojho vyprázdňovania slušný rituál.. Doslova až riťuál.

Leňochody v zajatí sa musia naučiť správne (leňochodsky) vyprázdňovať- vďakabohu za obetavé ženy, ktoré sú odhodlané sprístupniť im (a nám) všetky aspekty života! Zlezú zo stromu, objímu spodok kmeňa, zaujmú posed a kakajú a cikajú. Leňochody, nie panie ošetrovateľky.. Sprievodné krúživé pohyby bokov  nazvali tie dobré ženy "Poo dance" a je to niečo, v čom sú nám leňochody podobné- nejeden z nás  pred obsadenou kabínkou podupkával o106. Leňochody objímajú kmeň len raz za týždeň- nečudo, že si to vychutnávajú. S nimi i okolie. "Ich pohľad sa rozostrí, široký úsmev sa ešte viac rozšíri.." rozplýva sa ošetrovateľka na puding, zatiaľ čo striehne na bobok, ktorý je cenným zdrojom informácií o zdraví zvieratka. Dosť čítania, hit the play!

Varovanie- od 1:37 je to masaker!! Cukor v krvi mi vyletel na 20! Len na vlastné nebezpečie:1 komentár:

Enzo SR povedal(a)...

Do článku sa nehodilo, ale je max.nutné spomenúť veľkú fanynku leňochodov Veronicu Mars, alias Kristen Bell a jej Big Fat Sloth Meltdown:

http://www.youtube.com/watch?v=t5jw3T3Jy70